Gülden Melek

Gülden Melek

Küçük yaşlarda dansa olan ilgisinin farkına varan Gülden Melek bu ilgisini üniversite yıllarında hayata geçirebilmiştir. Üniversite yıllarında latin dansları ile tanışan Gülden Melek, o dönem okulunda ders veren eğitmeninin yönlendirmesi ile Salsa konusunda kendisini geliştirmeye başlamıştır. Bir süre salsa branşında çalışan eğitmenimiz, Türkiye 'nin en başarılı kadın salsa dansçıları arasında yer almaktadır. Solo kadınlar A Klasman kategorisindeki Yenilgisiz 12 yarışma yarışarak eşi benzeri olmayan bir başarıya imza atmıştır. Ardından katıldığı Türkiye Şampiyonası 'nda ise 2 Yıl üst üste ŞAMPİYON olarak bu başarısını taçlandırmıştır. Solo Kadınlar kategorisinde kullandığı sayısız element ( Vogue Hands, Floor Works vb) takip edilen yıllarda ülkemizde yapılan yarışmalarda örnek alınan tekrarlanan ve geliştirilen elementler olmuştur. Her zaman birçok farklı dans ile yakından ilgilenmiş, kendini geliştirmek adına dur durak bilmeden çalışmış ve çalışmaktadır. Yetiştirdiği öğrenciler her yaştan defalarca kürsülere çıkmış şampiyonluklar kazanmıştır. Sadece Ankara İçinde değil tüm ülke genelinde eğitimler vermek için davetler almış ve almakta olan Gülde Melek, Salsa dansının ülkemizdeki parlayan yıldızlarından biridir.  Birkaç Başarısı; 
 

World Latin Dance Cup Romania 2.liği 

TDSF Solo Kadınlar A Klasman Sezon Şampiyonluğu 2017 ( Tüm Yarışmalar) 

TDSF Solo Kadınlar A Klasman Sezon Şampiyonluğu 2018 ( Tüm Yarışmalar) 

TDSF Solo Kadınlar Türkiye Şampiyonluğu 2017

TDSF Solo Kadınlar Türkiye Şampiyonluğu 2018

Ankara Salsa Yarışması Birinciliği 2009

TDSF Federasyon Kupası Birinciliği Marmaris - Türkiye 2011

Şov Salsa Yarışması Birinciliği 

Defalarca TDSF Klasman Yarışması Birincilikleri 

Defalarca TDSF Klasman Yarışması İlk 3 Kürsü

Gülden Melek yukarıda yazan veya yazmayan birçok müsabakada Şampiyon olmuş ve kürsü görmüştür. Başarısını, Jazz Dans-Modern Dans-Bale ve birçok dans türünde gerçekleştirdiği çalışmalarıyla birleştirmiştir. Aynı zamanda ülkemiz dışında defalarca farklı ülkelere seyahat etmiş, davetler almış ,eğitimler vermiş ve yarışmalara katılmıştır. Halen Crypto Dans Akademi Bünyesinde eğitimler vermekte olan Gülden Melek, sergilediği özgün koreografiler ile her zaman çıtayı farklı yerlere taşımayı bilmiştir.

Ülke genelinde performansını;

  • Yurt Dışı Festival

  • Kongre

  • Özel Organizasyonlar

  • Yarışmalar

kapsamında sergileyen az sayıda dansçıdan biridir. Yurt dışında; ‘ALTIN MELEK’ anlamına gelen ‘GOLDEN ANGEL’  olarak tanınan Gülden Melek, Türkiye'nin tartışmasız en başarılı KADIN SALSA DANSÇILARINDANDIR. Gerçekleştirdiği Workshop lar, özel çalışmalar ve takip edilen şov performansları ile adından her zaman söz edilmiş ve takip edilen olmuştur.