Berkan Kaymaz Hakkında;

Dans hayatına küçük yaşlarda halk oyunları ile başlayan Berkan Kaymaz, latin dansları ile çoğumuzun olduğu gibi üniversite yıllarında tanışmıştır. 99 yılının sonlarına doğru o donem popularitesini arttıran Sportif Latin Danslar branşında üniversitesi bünyesinde çalışmalarına devam ederken aynı zamanda da diğer latin ansları üzerine olan ilgisini de her fırsatta yeni arayışları ile ortaya koymaktaydı. 2000 li yılların başında sportif latin danslarında devam eden calışmalarına son vererek sosyal latin danslar ‘Salsa’ branşına geçmiş ve çalışmalarını bu doğrultuda şekillendirmiştir. Bir süre eğitim aldıktan sonra katıldığı o dönemin en prestijli salsa yarışması olan Murphy’s Salsa Cup yarışmasında şampiyon olan Berkan KAYMAZ bu başarısı ile tüm dikkatleri üzerine toplamıştır. Kısa bir aradan sonra katıldığı ve halen efsane olarak anılan Salsa Cumhuriyet Kupası Yarışması’nda profesyonel kategoride elde ettiği bronz madalya ile ülke çapında bilinen bir isim olmuştur.

Daha sonra katıldığı,

  • Maltepe Üniversitesi Open Salsa Kupası 

  • Murphy’s Open Salsa Contest

  • TDSF Salsa Cup 06 İzmir(Tdsf destekli ilk Salsa Yarışması)

  • Türkiye Show Salsa Yarışması

gibi irili ufaklı pek çok yarışmada şampiyonluğu elde eden Berkan KAYMAZ, bu başarıların tesadüf olmadığını defalarca kanıtlayan ender sporculardandır. Takip eden süreçte katıldığı son yarışma olan TDSF 2007 Antalya Klasman Belirleme yarışmasında 150 çift içinde ‘Top Ten’ e girerek finale kalmış ve Salsa Milli Takımı olmaya hak kazanmıştır. Bu yarışma ile aktif sporculuk hayatına son veren Berkan KAYMAZ takip eden süreçte bugün birçok kişi tarafından örnek alınan,

Crypto Style Salsa Teknik Sınıfı’nı 

kurarak elde ettiği bilgi birikimi ve tecrübesini yeni sporcular yetiştirmek adına kullanmak gibi önemli bir misyonu üstlenmiştir. Salsa dansının spor antrenmanı şeklinde öğretilmesi konusunda ülkedeki ilk çalışmaları yapan eğitmenimiz bu kulvarda da kısa zamanda oldukça başarılı olmuştur. Yetiştirdiği ilk öğrencileri kendi klasmanlarında şampiyon olan ve devam eden süreçte öğrenci sayısı hızla artan Berkan KAYMAZ, kulübünü kurulduğu ilk yıl olan 2009 yılının Türkiye Kulüplerarası Salsa Şampiyonluğu’na taşımış bir isimdir. Özgün ve dinamik anlatım tekniği ile Berkan Kaymaz, asıl mesleği olan öğretmenliğin getirdiği artılarını dans branşında da başarılı bir şekilde kullanarak örnek alınan bir antrenör- yönetici ve yazar olmayı başarmıştır. 

Diğer yandan Berkan KAYMAZ, oluşturduğu özgün koreografiler ile sporcularını ve onların sanatsal sunumlarını, dünya arenasında sergileyen Türkiye’deki az sayıdaki antrenör – dans eğitmeni arasındadır. Aynı zamanda da, aktif olarak dünyanın çeşitli ülkelerindeki salsa kongre ve festivallerine katılan Berkan KAYMAZ, dünya standartlarında salsa dansındaki gelişmeleri insanlara yazıları ve eğitimleri ile aktarmayı görev edinmiş isimler arasındadır.

Halen Türkiye Dans Sporları Federasyonu; Dış İlişkiler Kurul Başkanı görevini başarı ile yürütmektedir. Aynı zamanda 2007 yılından buyana IDO National Adjudicator (IDO Ulusal Hakemi) ünvanına sahip az sayıdaki hakemden biridir. Halen International Dance Organization (IDO) Ankara ve İç Anadolu Bölge Sorumlusu olan Berkan KAYMAZ, aynı zamanda SALSA ULUSAL Hakemi ve Antrenörüdür. Salsa adına ülke çapında ilk akla gelen isimlerden olan Berkan KAYMAZ Türkiye’deki ilk ve tek yazılı gerçek salsa eğitim kitabı olan ’SALSA HAKKINDA HERŞEY’ isimli kitabın da yazarıdır.(2015 -2016 İtibarı ile  son güncelleştirmelerinin yapılıp yayınlanması planlanmaktadır) Salsa dansına yepyeni bir boyut ve soluk getiren bu kaynak ile sayısız salsa sporcusu ve adayı doğru bilgilere yurdun her yerinden ulaşabilir kılınacaktır. Berkan Kaymaz halen birçok yazılı ve internet ortamındaki önemli siteler ve haber portallarında yazıları ile okuyucuları ile de buluşmaktadır.

 

Bazı derece – başarıları;

 2005 – Murphys Salsa Cup Ankara Salsa Şampiyonası 1.LİĞİ 
 2006 - 2.TDSF İzmir Salsa Kupası Profesyonel Kategori Türkiye 1.LİĞİ 
 2007 - TDSF Optimum Open Show Salsa Türkiye Şampiyonası 1.LİĞİ 
 2005 - Maltepe Üniversitesi Open Üniversiteler Arası Salsa Şampiyonası 1.LİĞİ 
 2008 - GSGM TDSF Ankara İl Kupası A Klasman 1.LİĞİ 
 2006 - TDSF 1st. İnternational Dance Fest Salsa A Klasman Top Ten (Salsa Milli Takım Finali) 
 2005 - Maltepe Üniversitesi Stüdyolar arası Salsa Open Cup 1.LİĞİ 
 2006 - Murphys Open Salsa Contest Couple Division 1.LİĞİ 
 2005 - Murphys Salsa Cup Finalleri Türkiye 2.LİĞİ 
 2006 - IDO National Salsa Cup Seefeld World Cup Türkiye Elemesi Prof. Kategori 3.LÜĞÜ 
 2007 - Latino Bodrum Salsa Cup Profesyonel Kategori Türkiye 2.LÜĞÜ 
 2005 - II. Salsa Cumhuriyet Kupası Profesyonel Kategori Türkiye 3.LÜĞÜ 
 2006 - Bursa Salsa Kupası Profesyonel Kategori Türkiye 3.LÜĞÜ 
 2004 - 1st Divali Dans Open Salsa Kupası Ankara 1.LİĞİ 
 2007 - Murphys Salsa Cup 5 Profesyonel Kategori Türkiye 3.LÜĞÜ
 2006 - 3. Salsa Cumhuriyet Kupası Profesyonel Kategori Türkiye 4.LİĞİ 
 2009 TDSF Kulüplerarası Salsa Şampiyonası 1.LİĞİ Antrenörlüğü
 2010 TDSF Kulüplerarası Salsa Şampiyonası 2.LİĞİ Antrenörlüğü
 2011 TDSF Kulüplerarası Salsa Şampiyonası 2.LİĞİ Antrenörlüğü
 2012 TDSF Kulüplerarası Salsa Şampiyonası 1.LİĞİ Antrenörlüğü
 2013 TDSF Kulüplerarası Salsa Şampiyonası 1.LİĞİ Antrenörlüğü

Küçük yaşlarda dansa olan ilgisinin farkına varan Gülden Melek bu ilgisini üniversite yıllarında hayata geçirebilmiştir. Üniversite yıllarında latin dansları ile tanışan Gülden Melek, o dönem okulunda ders veren eğitmeninin yönlendirmesi ile Salsa konusunda kendisini geliştirmeye başlamıştır. Bir süre salsa branşında çalışan eğitmenimiz, 

 Ankara Yarışması Birinciliği
 Türkiye Federasyon Kupası Şampiyonluğu
 Defalarca Klasman yarışması Birinciliği
 Şov Koreografi Yarışması Birinciliği

birçok müsabakada Şampiyon olmuştur. Başarısını, Jazz Dans-Modern Dans-Bale ve birçok dans türünde gerçekleştirdiği çalışmalarıyla birleştirmiştir.

Ülke genelinde performansını;

  • Yurt Dışı Festival

  • Kongre

  • Özel Organizasyonlar

  • Yarışmalar

kapsamında sergileyen az sayıda dansçıdan biridir. Yurt dışında; ‘ALTIN MELEK’ anlamına gelen ‘GOLDEN ANGEL’  olarak tanınan Gülden Melek, Türkiye'nin tartışmasız en başarılı BAYAN SALSA DANSÇILARINDANDIR. Gerçekleştirdiği Workshop lar, özel çalışmalar ve takip edilen şov performansları ile adından her zaman söz edilmiş ve takip edilen olmuştur. 

Uzun yıllardır profesyonel olarak ARJANTIN TANGO ile ilgilenen eğitmenimiz, kendi dalında Türkiye' nin en önde gelen eğitmenlerindendir. Aynı zamanda Ankara Tango Festıvali ninde organizatörü olan eğitmenimiz tam bir Arjantin Tango Tutkunudur.  Sizlerde Arjantin Tango eğitiminizde eğitmenimizin farkını hemen hissedeceksiniz. Halen Ankara ilinde çeşitli kurumlarda eğitim veren eğitmenimiz Crypto Dans bünyesinde de çalışmalarına devam etmektedir.

Uzun yıllardır halk dansları ile ilgilenen, ülkemizi hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok gösteride başarı ile temsil eden eğitmenimiz, okulumuz bünyesinde 2011 yılından bu yana halk dansları özellikle zeybek dansına ait eğitimler vermektedir. Aynı zamanda Sirtaki, Oyun Havaları ve diğer yöresel danslar konusunda da öğrencileri ile okulumzda birlikte olmaktadır.

Türkiye nin en başarılı Hip Hop ve Free Style eğitmenlerinden Burcu Nergis 'Dancecholic' grubu ile okulumuz bünyesinde eğitimlerine devam etmektedir. Ülkemizi yurt içinde ve dışında başarı ile birçok organizasyon ve festivalde temsil eden eğitmenimiz son yapılan Türkiye şampiyonasından da 5 kupa ve dereceler ile dönmüştür. Halen okulumuzda derslerine devam eden Burcu Nergis sizleri Hip Hop ile buluşturmak ve sevdirmek için var gücü ile çalışmaktadır.

Zeynep İncir Göksu

Yogaya fiziksel bir etkinlik olarak yaklaşan her insan bir süre sonra bir takım ek faydalarını görmeye başlayacaktır. Zihinsel ve ruhsal dinginlik hissi, zihin beden ve ruh arasında uyum ve çok daha derin ve öznel deneyimler. Aslında bu etkiler yoganın ek faydaları değil hayat boyu sürecek bütünsel ve kişisel bir gelişim yolunda bilinçli olarak hedeflenmiş basamaklardır. Yoganın 5000 yılı aşan tarihi, çok zengin bir felsefi ve pratik bilgi birikimi oluşturmuştur. Herkes kendine uygun olan yerden başlar ve kendine uygun olan hızda ilerler yoga yolunda.


Zeynep de yogaya ilk başta fiziksel bir aktivite olarak yaklaştı. Katıldığı ilk yoga dersi bir Ashtangayoga dersiydi ve aradığını bulduğunu biliyordu. O sıralarda oyunculukla meşguldü ve bu nedenle bedeninde yeni keşifler yapmasını sağlayan ve nefes kontrolünü çok hızlı bir şekilde geliştiren yoga onu çok heyecanlandırdı. İçinde her zaman hayatta keşfettiği güzel şeyleri başkalarıyla paylaşma ihtiyacı hissetmiş olan Zeynep, dahil olduğu tiyatro topluluklarında da yürüttüğü beden çalışmalarına yogayı katmaya başladı.

Pratiği geliştikçe yoganın hayatındaki yeri ve önemi daha da artmaya başladı. Almış olduğu felsefe eğitiminden de faydalanarak yoga felsefesinin derinliklerini keşfetmeye başladı. Eğitmenlik konusunda daha profesyonel olarak gelişmesinin zamanı geldiğinde Bali’de Yoga Alliance onaylı inziva şeklindekiileri seviye eğitmenlik eğitimini tamamladı (RYT500). Shades of Yoga'nın usta eğitimcileri sayesinde yoga felsefesi, yoga anatomisi, yoga serisi hazırlama ve ders verme gibi çok önemli becerilerini ileri düzeyde geliştirdi. Shades of Yoga'nın dengeli ve güvenli bir gelişime öncelik veren felsefesini bir eğitimci olarak benimsedi. Bu süreç içerisinde SimonBorg-Olivier ve DougSwenson gibi dünyaca ünlü yoga üstatlarıyla çalışma imkânı yakaladı. 

Zeynep Türkiye’ye döndüğünden beri kendini bir yogini ve eğitmen olarak geliştirmeye devam ediyor. Birçok farklı ortamda yoga dersleri vererek yoganın kapsayıcı felsefesini yaymak için uğraşıyor.

Gökçe Göksu

Gökçe, 1983 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimlerini İzmir’de tamamlayıp, üniversite için Ankara’nın yolunu tuttu. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini mühendis olarak ODTÜ’de tamamlayan Gökçe, içsel arayışını tüm bu süre boyunca devam ettirdi.

Aikido ile 2002 yılında ODTÜ’de tanışan Gökçe, felsefi derinliğine hayran kaldığı ve kendi görüşlerini iyi yansıttığını düşündüğü bu doğu savaş sanatında 2. Dan seviyesine geldi. Bu dönemde aralarında NobuyoshiTamura’nın da bulunduğu dünya çapında ün kazanmış çok değerli ustalarla çalışma fırsatı buldu.

Beden, zihin ve ruh dengesinin önemini Aikido ile keşfedip, bu değerlerin sürekli büyütülmesi gerektiğine inandı. Arayışlarını 2008 yılında tanıştığı Yoga ile devam ettirdi. Uzun süre Ashtanga Yoga yapan Gökçe, hayatının 1.5 yılını Avustralya’da geçirdi. Avustralya’da Yoga’nın çeşitliliğine ve üretkenliğine hayran kalıp, sonrasında Endonezya’da eğitici eğitimlerine katılmaya karar verdi. Kendi tabiriyle cennetten bir parça olan Bali’de Shades of Yoga yoga okulunda 2 ay boyunca yoğun Yoga programına katıldı. Bali Spirit Festivali’nde atölye yapan bir çok ünlü hocayla çalıştı. SimonBorg-Olivier ve DougSwenson gibi ünlü isimlerle Bandhalar, Yoga anatomisi ve Yin Yoga atölyelerine katıldı. Başarı ile tamamladığı Yoga Alliance RYT 200 ve RYT 300 eğitimleri ile Gökçe, RYT500 sertifikalı yoga eğitmeni olarak Türkiye’ye geri döndü.

Yoganın hayat boyu süren bir eğitim olduğunu bilen ve bu eğitimin beden, zihin ve ruhta güç ve esnekliği güvenli bir şekilde ekip büyütmesi gerektiğine inanan Gökçe, Ankara ve İzmir’de çeşitli boyut ve seviyede gruplara özel ve sınıf dersleri vermektedir.

Okulumuzun kurucuları arasında yer alan eğitmenimiz, düğün dansları, sosyal latin dansları branşlarında eğitim vermekte, aynı zamanda okulumuzun teknik gösteri ve yarışmacı sınıflarımızın kostüm tasarımcısı ve sahne direktörlüğünü görevlerini sürdürmektedir.  

Okulumuz gösteri grubu dansçısı olan Seda Özdemir aynı zamanda uzun zamandır edindiği Latin Dansları ve Jazz dans bilgisini diğer dans türleri ile başarılı bir şekilde harmanlamıştır. Uzun yıllar Almanya da eğitim alan dansçı/eğitmenimiz Sosyal ve Sportif Latin Dansları eğitiminin dışında Oryantal dansı eğitimlerini de vermektedir.

   

Okulumuzun teknik sınıflar asistan ve sosyal sınıflar eğitmeni olan Umut Bingöl, dans hayatına da yine Crypto Dans Akademi de başlamıştır. Halen partneri ile yurt içi ve dışında Crypto Dans Akademi bünyesinde gösterilerine devam ederken bir yandan da bilgisini yeni başlayacak dansçılara aktarmaktadır.

Dans hayatına Crypto Dans Akademi bünyesinde başlayan eğitmenimiz hızla ilerlemiş ve gelişmiştir. Okulumuzu ve ülkemize yurt dışında da gösterilerde temsil eden eğitmenimiz, okulumuzun en yetenekli bayan dansçıları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Sosyal latin dansları - Salsa branşında asistan eğitmenlikte yapan Duygu Ekim, eğitimine de bir yandan devam etmektedir.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!