İsmimizin Öyküsü

Neden Crypto? 

Hayatın her alanında başarılı olmak için farklı eğitimlerden geçmek farklı donanımlara sahip olmak gerekir.

Başarı ise her zaman kalite ve düzenli çalışmanın bir ürünüdür. Kaliteyi oluşturan etmenler ise aslında her zaman gözden kaçırdığımız küçük detaylardır. Hayatımızın her alanı, etrafımız, çevremiz aslında şifreli halde gizlenmiş bu küçük detaylardan oluşmaktadır. Farklı bakış açısına sahip herkes tarafından kolaylıkla çözülebilecek bu küçük şifreler sayesinde, hayatımızda ilgilendiğimiz her alanda başarılı olmanın anahtarını da elimizde tutuyoruz demektir.
 
İşte bizde dans adına bu küçük şifrelerin neler olduğunu yıllar önce farkettik…
Bu küçük şifreler sayesinde sarsılmaz adımlar attık ve geliştik,
Hiç başarısız olmadık, ve asla rehavete kapılmadık…
Bu küçük şifreler hayatlarımızı şekillendirdi zaman içinde,
Bizlerdeki dans aşkını katladı, sevgisini tarif edilmez boyutlara getirdi…
Kısacası bu küçük şifreler bizi biz yaptı ve sektörde bugünlere taşıdı…
 
İşte bu yüzden adımızı şifre anlamına gelen ”CRYPTO” koyduk. Biz dansta başarılı olabilmek, dansı sevdirebilmek, yaygınlaştırabilmek adına etrafımızdan toplayabildiğimiz tüm şifreleri topladık. Biriktirdik ve özenle sakladık…
 
Geriye ise tek şey kaldı; Bu şifreleri hepinizle nefesimiz yettiği ölçüde paylaşmak…

Logomuzun Öyküsü

2005 yılından buyana faaliyet gösteren Crypto Style gurubu ve 2011 yılında GSGM ye bağlanarak kulüpleşen ve bu sayede kurumsal kimliğine bir artı daha kazandıran Kripto Dans ve Spor Kulübü  bu zaman sürecinde gelişimine bağlı olarak vizyonunu ön plana cıkaran bazı logolar ile temsil edilmiştir. Türkiye'nin ilk ve en büyük Salsa Yarışmacı Sınıfı ünvanını kimseye yıllardan bu yana kaptırmayan grubumuz 2006 yılında  tasarladığımız ilk logo ile faaliyetlerine başlamıştır.
 
İlk logomuzun üzerinde sağa ve sola dönük 2 adet bayan eli kullanılmıştır. Ellerin dış taraflarından aşağı doğru inen ve kadeh biçimindeki çizgiler ile yarışmalarda kazanılan başarılar ve kupalar simgelenmektedir. Ellerin devamından aşağı doğru inen biri kalın, toplam üç adet parantez benzeri iç içe çizgiler ise aslında grubun son derece güçlü,iç içe geçmiş ve sert bir yapısı olduğunu bu sayede tüm platformlarda (yarışma vb.) sporcuları , antrenörleri ve tüm ekibi ile birlikte dimdik ayakta olacağı vurgulanmaktadır. Bu ilk logomuz, dansın estetik stili ile gücünü aynı zamanda da grubun başarıya olan yüksek açlığını simgelemesi açısından son derece önemlidir.
 
Devam eden yıllarda Crypto Style grubu yenilenme çabaları sonucunda logosunu revize etmiş ve kanını her zamanki gibi taze tutmuştur. Kimi zaman yazı stilindeki değiştirmeler kimi zaman renkler ve tasarımındaki güncellemeler ile grubumuz kendini ifade edecek en iyi logoyu bulma yolunda çalışmalarına hız kesmeden devam etmiştir.
 
2007-2009 yılları arasında gurubumuzun kullandığı logo yavaş yavaş bugünkü haline kavuşmaya başlamıştır. Yazı stili olarak iç içe geçmiş ve sanki şifrelenmiş bir yazıyı anımsatan bir font kullanılmış ve bu font  tasarımcı Ahmet KÖKSAL tarafından özel olarak tasarlanmıştır. Üst taraftaki hilal biçimli çizgi, kazanılan başarıları ( Kupa, madalya vs.) simgelemekte alt taraftaki gotik figür ise tüm dans branşlarını içinde barındıran bir kadeh olarak düşünülmüş ve hayata geçirilmiştir. Renk olarak kırmızı gibi vurgulayıcı renklerle birlikte gizemli ve bir o kadar da canlılık ve ferahlık anımsatan mavi seçilmiştir. Bu sayede gurubun farklılığı ortaya konulmaya çalışılmıştır.
 
2009 -2011 yılları arasında kullanılan ve markalaşan logomuz Crypto Style gurubunun ana yüzünü oluşturur. Kadeh biçimli gotik figür ile kazanılan ve gelecekte kazanılması amaçlanan başarılar temsil edilirken, orta bloktaki dansçı figürü ile, grubun altyapısına sürekli yenilikleri kattığı ve farklı dans ve kültürlerden etkilendiği anlatılmak istenmiştir. Bu sayede dansı geliştirecek temel şifrelerin grubumuz tarafından en iyi şekilde algılandığı birkez daha vurgulanmak istenmiştir. Dansçı figürünün eli ile aynı doğrultuya sahip gotik figürün taşıdığı fusiform ile her zaman sporcularımızın zirveyi hedefledikleri belirtilmek istenmiştir. 2005 Kuruluş yılımızı anlatmakta, fonttaki değişiklik ise daha geniş kitlelere okunaklı biçimde ulaşabilmek adına özenle seçilmiştir.
 
Günümüzdeki Crypto Dance Academy logosu telif hakları ile korunan bir markadır. Oldukça sade ama güçlü olan logomuz sadece 'Jump Yapan' bir bayan figüründen ibarettir. Eli ile zirveyi gösteren, figürün zorluğu ile başarılarımızı vurgulayan logomuz vizyonumuzu en iyi anlatan hali ile halen kullanılmaktadır. Tüm Türkiye'deki Salsa kulüpleri ve dans oluşumları tarafından tanınan, prestiji ve duruşu ile göz dolduran, altyapısının gücünü logosundan taşan deneyim ve bilgi birikimi ile birleştiren, ilgilendiği her alanda başarılı olan  gurubumuz dans aşkından aldığı gücü sporcularına aktarmak için hız kesmeden çalışmalarına devam etmektedir.

Kurucumuz;

Okulumuzun kurucusu ve spor kulübümüzün YK Başkanı Berkan KAYMAZ, Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Öğretmenliği mezunu ve dalında yüksek lisans derecesine sahiptir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federsyonunda, Eğitim Kurulu Üyeliği ve uzun süre Teknik Kurul Başkanlığı görevleri üstlenmiş, halen TDSF Salsa ve Sosyal Latin Danslar Dış İlişkiler Kurulu Başkanlığı görevini başarı ile sürdürmektedir. Bir süre IDO (Internatıonal Dance Organization) İç Anadolu Bölge Sorumlusu görevini de yürüten Berkan Kaymaz az sayıdaki TDSF Salsa Branşı Ulusal Hakemindendir. Aynı zamanda Romanya (World Latin dance Cup/ Romania Qualifications, Danubian Salsa Cup) - İtalya (FSF Salsa Int. Cup)  gibi ülkelerde de Salsa Branşına ait yarışmalarda Uluslararası Hakemlik görevlerini üstlenmekle birlikte International Dance Organization IDO Ulusal Hakemidir. Sporculuk hayatına kazandığı sayısız derece ve şampiyonluklar ardından 2007 yılında son veren Berkan KAYMAZ , TDSF 2.Kademe Salsa Antrenörü olarak görevine devam etmektedir. Bu sayede yeni yetenekleri keşfetmekte ve onları antrene ederek müsabaka ve gösterilere hazırlamaktadır. Diğer yandan Ankara Uluslararası Dans Festivali Organizasyon Başkanlığı görevi ile  Başkente rüya gibi bir festivali her yıl yaşatmaktadır. Bu festival ile 20 yi aşkın ülkeden binlerce dansçı Ankara'yı ziyateret etmekte ve katılımcılara görsel şölen sunmaktadırlar. Gerek partneri gerekse grubu ile beraber hazırlayarak sergilediği koreografileri ile Berkan Kaymaz ve Crypto Dans  Akdemi, Ankara 'nın yurt dışında da davet alarak performanslarını sergilen ekibidir. Almanya, Italya, İspanya, Hollanda, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Hırvatistan, Rusya, Fransa, Dubai (BAE) , Lübnan gibi birçok ülkede Türkiye'nin adını başarı ve gururla duyuran Crypto Dans ve Berkan Kaymaz; uzun yıllar bu önemli çalışmaları aralıksız sürdürecektir. Ülkemizdeki büyük bir açığı gidererek 2014 yılında TDSF bünyesinde Teknik Kurul Başkanı iken yazdığı SALSA KURAL KİTABI ve SALSA HAKKINDA HERSEY isimli kaynaklar ile en doğru bilgileri ülkenin heryerine başarı ile ulaştırabilmiştir. Halen TDSF eğitim seminerlerinde okutulan bu kitap yakın gelecekte yazarı Berkan KAYMAZ tarafından geliştirilerek piyasaya sürülecektir.  

Crypto Dans Akademi

Hayata Dansla, Dansa Bizimle Başlayın…

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!